r "Góry aż do nieba i zieleni krzyk!"

"Góry aż do nieba i zieleni krzyk!"

Klasa II gimnazjum na wycieczce w Bieszczadach...

W dniach 13-14.06.2017 r. przebywaliśmy na wycieczce w Bieszczadach. Po przyjeździe do Sanoka nie zdążyliśmy na dobre wysiąść z autokaru, a już czekały na nas kajaki. Prawie dziesięć kilometrów przeprawy przez rzekę San okazały się dla niektórych nie lada wyczynem. Byliśmy jednak profesjonalnie kierowani przez Tadeusza Reka - wielokrotnego mistrza świata w kategorii Masters, który nauczył nas kilku sztuczek w trakcie spływu. Następnie zakwaterowaliśmy się w ośrodku Sosenki, po czym rozpoczęliśmy zwiedzanie Sanoka. Pogoda dopisała, więc i spacer był przyjemny.

Wieczorem zaczęliśmy grać w siatkonogę, przez którą niektórzy nabawili się kompleksów :) W trakcie grilla śpiewaliśmy starą piosenkę zespołu Wiślanie pt. Przygoda. Wpadła nam w ucho w trakcie oglądania serialu Do przerwy 0:1... 

"Piłkę kopać chcesz, na trawę spiesz, 
Zagraj razem z nami, zagraj z kolegami, 
Rankiem, kiedy świt puka do drzwi, 
Ciągną młodych w pole harce i swawole"

Niektórych tak poniosły te swawole, że podczas zabawy w chowanego, ukryli się w miejscu niedozwolonym (tzw. zabytkowym tramwaju) i trzeba było tłumaczyć się przed szefem ośrodka. Na szczęście szybko sytuacja się uspokoiła i mogliśmy czekać na kolejny dzień wrażeń...

Nazajutrz pojechaliśmy w kierunku Ustrzyk i Wołosatego. W trakcie podróży przewodnik (skądinąd znakomity!) opowiadał nam różne ciekawostki związane z ludnością, terenami i historią Bieszczadów. Po godzinie jazdy, pozytywnie nastawieni i zmoblilizowani rozpoczęliśmy wędrówkę na Tarnicę - najwyższy szczyt polskich Bieszczadów należący do Korony Gór Polskich. Próżno silić się na opisy miejsca, gdyż żadne metafory nie oddadzą tamtejszego klimatu. Było po prostu przepięknie! 

W Bielsku-Białej byliśmy głęboką nocą z wciąż przyświecającą myślą: "Hej, Bieszczady! Hej, Bieszczady! Na Bieszczady nie ma rady!" :)    

Adrian Wala - uczeń klasy II gimnazjum,

Mateusz Żyła, wychowawca klasy

Zastrzyk sztuki na szkolnym oddziale!

Kolejna akademia za nami...

Wyniki egzaminów końcem czerwca

Informacja...

Metallica i pojedynek z profesorem!

Byliśmy na Festiwalu Nauki i Sztuki w ATH...

Erasmus na Sycylii!

Relacja Dominiki Chomiuk...

Terminy egzaminów sprawnościowych

Znane są już terminy egzaminów dla kandydatów...