r Ostatni rok Erasmusa

Ostatni rok Erasmusa

Minęły już dwa lata, odkąd nasze Liceum przystąpiło do realizacji projektu... 

Czas płynie szybko – minęły już dwa lata, odkąd nasze Liceum przystąpiło do realizacji projektu „Closing the Gap in ICT” w ramach unijnego programu Erasmus+. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli już w spotkaniach projektowych w Szwecji, Niemczech, Bułgarii, Grecji i Rumunii, a w marcu tego roku gościliśmy naszych partnerów w Bielsku-Białej.

Pod adresem www.moodle.rekord.com.pl działa platforma edukacyjna, na której nauczyciele mają możliwość umieszczenia zadań dla uczniów, które stanowią uzupełnienie tego, co mogą nauczyć się na lekcjach. Jest tam również miejsce na inne materiały, które pomagają w nauce. Platforma moodle jest wspólna dla całego projektu, dlatego możemy także korzystać z tego, co wypracowały nasze szkoły partnerskie, wymieniać się zadaniami i przy okazji dowiedzieć się, czy uczenie się w innych krajach jest podobne do tego, co dzieje się w naszej szkole.

Niedawno rozpoczęty rok szkolny będzie finałowy dla naszego projektu. Nauczyciele-koordynatorzy Erasmusa w liceum Rekordu, Kazimierz Piela i Krzysztof Bąk, kilka dni temu uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez szkołę techniczną im.Petru Poni w rumuńskim mieście Onestii. W trakcie spotkania ustalono wszystkie szczegóły współpracy projektowej w nadchodzącym roku.

Wiemy już, że w połowie października będziemy uczestniczyć w spotkaniu w Poniewieżu na Litwie. Czeka nas wtedy praca nad testami diagnostycznymi z matematyki oraz rozwiązywaniem problemów międzyludzkich. Wszystko to z wykorzystaniem platformy moodle. Oprócz tego, będzie oczywiście czas na integrację oraz poznawanie kraju naszych sąsiadów zza północno-wschodniej granicy.

Ponadto w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wyjadą jeszcze do greckich Teb (koniec lutego) oraz sycylijskich Syrakuz (koniec kwietnia). Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy przy Erasmusie.

Krzysztof Bąk, nauczyciel języka angielskiego

Zastrzyk sztuki na szkolnym oddziale!

Kolejna akademia za nami...

Wyniki egzaminów końcem czerwca

Informacja...

Metallica i pojedynek z profesorem!

Byliśmy na Festiwalu Nauki i Sztuki w ATH...

Erasmus na Sycylii!

Relacja Dominiki Chomiuk...

Terminy egzaminów sprawnościowych

Znane są już terminy egzaminów dla kandydatów...