r Marek Sokołowski w naszej szkole!

Marek Sokołowski w naszej szkole!

Klasa III gimnazjum i jej projekty edukacyjne... 

28.03.2018 r. klasa III gimnazjum zaprezentowała w auli szkolnej efekty swoich kilkumiesięcznych prac. Uczniowie, podzieleni na pięć grup, podjęli - w ramach projektów edukacyjnych - rozmaitą tematykę. Słuchacze, przede wszystkim uczniowie klasy VII SP i II gimnazjum, dowiedzieli się m.in.: o sile marzeń na przykładzie drużyny Kuloodpornych; o sytuacji życiowej i edukacyjnej rówieśników z Kenii; o trudach i przygodach związanych z pełnieniem roli arbitra piłkarskiego. Można było także usłyszeć wiele ciekawych rzeczy na temat mechanizmów reklamy od starożytności po czasy współczesne. 

                     

Nie zabrakło również specjalnych gości. Bohaterem jednego z projektów był Marek Sokołowski - legenda bielskiej piłki, wieloletni kapitan Podbeskidzia z dorobkiem 307 meczów w Ekstraklasie, który przyjął zaproszenie i zaszczycił wszystkich swoją obecnością. Wpierw uczniowie przedstawili statystyki, pokazali filmik z najpiękniejszymi bramkami, po czym byliśmy świadkami konferencji z prawdziwego zdarzenia. Pytania zadawali i organizatorzy, i uczniowie. - Dziękuję Wam za zaproszenie i prezentację. Jest mi naprawdę bardzo miło. Doceniam Wasze zaangażowanie i pasję - przyznał Marek Sokołowski.

                   

Po kilku godzinach wykładów, prezentacji, słuchania wywiadów i wątków muzycznych, przyszedł czas podsumowania. W tej części głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Rogolińska: - Gratuluję Wam z całego serca. Przygotowaliście bardzo atrakcyjne, wzruszające i pouczające projekty. Cieszę się, że w zaprezentowanych tematach otworzyliście się na innych. Tych, którym często trudniej i gorzej od nas. Naprawdę trudno wyróżnić mi jeden projekt, bowiem wszystkie były przygotowane i przedstawione w profesjonalny sposób.

Uczniowie, wychowawca i trener klasy III gimnazjum chcą bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu projektów edukacyjnych. Dziękujemy Nauczycielom (w szczególności Panu Błażejowi Jaszczurowskiemu), Rodzicom, Gościom i tym, którzy są dla nas ciągłą inspiracją. Szacunek! 

                   

 

        

Zastrzyk sztuki na szkolnym oddziale!

Kolejna akademia za nami...

Wyniki egzaminów końcem czerwca

Informacja...

Metallica i pojedynek z profesorem!

Byliśmy na Festiwalu Nauki i Sztuki w ATH...

Erasmus na Sycylii!

Relacja Dominiki Chomiuk...

Terminy egzaminów sprawnościowych

Znane są już terminy egzaminów dla kandydatów...