r Metallica i pojedynek z profesorem!

Metallica i pojedynek z profesorem!

Byliśmy na Festiwalu Nauki i Sztuki w ATH...

W dniu dzisiejszym zakończył się XIX Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki. W ciągu całego tygodnia można było uczestniczyć w fascynujących naukowych przygodach, warsztatach, spektaklach, wystawach i pokazach. O szczegółach wydarzenia możecie przeczytać tutaj. W piątek klasa III gimnazjum miała wziąć udział w wykładzie swojego wychowawcy, po czym wrócić do szkoły. Wydarzenia przybrały jednak niesamowity obrót...

                          

Na początku wszystko odbyło się zgodnie z planem, czyli Akademią Techniczno-Humanistyczną, a dokładniej budynkiem L, wstrząsnęły heavymetalowe dźwięki. Pan Mateusz Żyła przygotował wykład pt. W poszukiwaniu źródeł ciemnych potęg... E.T.A Hoffmann "Piaskun" - Metallica "Enter Sandman". Zanurzyliśmy się więc w interpretacji tekstów i zgłębialiśmy otchłanie ludzkiej psychiki. 

Po wykładzie mieliśmy wrócić na lekcję, ale zostaliśmy zaproszeni na kolejne wystąpienie. Tym razem profesor Sławomir Sztobryn z Uniwersytetu Łódzkiego porwał nas opowieścią Zwierzęta wokół nas. Ciekawostka goniła ciekawostkę! Dowiedzieliśmy się niezwykłych rzeczy o szympansach, szczurach, myszach, świniach, pszczołach itd. Mało tego! Pod koniec profesor Sztobryn wyznał, że posiada sporo siły ("Wyciskam wodę z kamieni"), ponieważ uprawiał kiedyś piłkę ręczną. Nie odpuściliśmy tej szansy. Namówiliśmy profesora na pojedynek "na rękę", a w bój wysłaliśmy Dawida Olesia. Ten walczył dzielnie, ale jednak nie dał rady. Jak więc widzicie, działo się, działo :)

                                                            

Zastrzyk sztuki na szkolnym oddziale!

Kolejna akademia za nami...

Wyniki egzaminów końcem czerwca

Informacja...

Metallica i pojedynek z profesorem!

Byliśmy na Festiwalu Nauki i Sztuki w ATH...

Erasmus na Sycylii!

Relacja Dominiki Chomiuk...

Terminy egzaminów sprawnościowych

Znane są już terminy egzaminów dla kandydatów...