r Jak zostać radnym? Odpowiedź jest prosta…

Jak zostać radnym? Odpowiedź jest prosta…

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta zbliżają się wielkimi krokami. 10-tego października ze wszystkich klas licealnych wybranych zostanie dwóch delegatów, którzy reprezentować będą naszą szkołę w Ratuszu. Na czym polegają spotkania MRM? Z czym wiąże się roczna kadencja? O to, jak wygląda praca „od kuchni” zapytaliśmy zeszłorocznego radnego Piotra Walasa z klasy III LO.

Myślę, że należałoby rozpocząć od wyjaśnienia czym jest Młodzieżowa Rada Miasta. Pokrótce, MRM to organ samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym. To młodzi ludzie, którzy mają na celu uwrażliwienie władz samorządowych na potrzeby ich rówieśników. Uważam, że Młodzieżowa Rada Miasta jest ciekawą inicjatywą, która umożliwia działania nie tylko w kierunku społecznym, ale także kulturowym, czy - jak w moim przypadku - sportowym. MRM daje nam również możliwość zwrócenia szczególnej uwagi na dany problem lub wpłynięcia na różne wydarzenia, czy nawet ustalenia Rady Miasta.

Rok naszej kadencji (mojej oraz Bartłomieja Ślosarczyka) był rokiem dość pracowitym. Obaj byliśmy członkami Komisji ds. Sportu i Rekreacji, gdzie pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego. Wiązało się to z przygotowaniem planu pracy oraz sporządzaniem sprawozdań z naszych działań. Pomagaliśmy także przy organizacji różnego rodzaju rozgrywek. Ponadto do naszych zadań należała współpraca
 z innym komisjami oraz wzajemna pomoc. Wspólnie przygotowaliśmy ankietę oceniającą miasto Bielsko-Biała pod wieloma aspektami. Poprawa komunikacji była głównym owocem zebranych wyników.

Młodzieżowa Rada Miasta to nie tylko czterogodzinne spotkania. To także nowi ludzie, z którymi można nawiązać ciekawe współprace. To doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu oraz „drzwi” do dalszego samorozwoju. W przyszłości zamierzam dalej iść w tym kierunku. Fajnie byłoby zasiąść w Radzie Miasta za kilka, może kilkanaście lat. Jest to z pewnością nie lada wyzwanie.

                Jak widać, Młodzieżowa Rada Miasta to szansa na aktywne uczestnictwo w podejmowaniu decyzji ważnych dla każdego obywatela Bielska-Białej oraz korzyści indywidualne, jak chociażby nabycie bezcennego doświadczenia. Zachęcamy wszystkich licealistów do wzięcia udziału w wyborach, które odbędą się 10-tego października. Kandydatury kierować należy do p. Doroty Płaskiej.

Dzień Nauczyciela

12.10.2018r., w związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej, powszechnie znanym jako Dzień Nauczyciela, pojawiło się w szkole wiele...

Licealna bitwa z happy endem!

5-tego października doszło do starcia, które na kartach historii zapisało się wielkimi zgłoskami! W bitwie pod Żywcem dwie armie złożone z...

Energetyczna klasa VIII w Energylandii

Początkiem października klasa VIII Szkoły Podstawowej udała się na wycieczkę do Energylandii. Była to nagroda za najlepszą frekwencję w...

Święto dla każdego „lenia” to cukierki i zwolnienia

1 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczennice klasy 3 gimnazjum, jako reprezentantki żeńskiej części...

Jak zostać radnym? Odpowiedź jest prosta…

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta zbliżają się wielkimi krokami. 10-tego października ze wszystkich klas licealnych wybranych zostanie dwóch...