r Szkoła

Szkoła

Szkoły Mistrzostwa Sportowego to placówka niepubliczna, których organem prowadzącym jest Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord Bielsko-Biała.

Stowarzyszenie to prowadzi szkolenie piłkarskie i futsalowe we wszystkich kategoriach wiekowych, korzystając z własnych obiektów przy ulicy Startowej 13.

Dla uczniów klas pierwszych gimnazjum i liceum oraz klasy czwartej szkoły podstawowej od 01.01.2018 roku czesne wynosi:

• szkoła podstawowa - 220 zł
  • gimnazjum - 220 zł
  • liceum - 250 zł

Uczniowie zamiejscowi mają możliwość zakwaterowania w Internacie BTS "Rekord" w Bielsku-Białej przy ul. Gałczyńskiego 31.
Szkoła zapewnia specjalistyczną opiekę medyczną dla swoich uczniów współpracując z poradnią sportowo-rehabilitacyjną.
W szkole zatrudnia się wysoko wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną i trenerską.

Główne cele i zadania Szkoły

• Umożliwienie uczniom zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do ukończenia szkoły i przystąpienia do egzaminu maturalnego,
  • kształcenie i wychowanie przygotowujące do dalszej nauki i życia,
  • wychowanie i rozwijanie osobowości ucznia poprzez czynne uprawianie sportu,
  • umożliwienie uczniom rozwoju ich talentów sportowych,
  • umożliwienie indywidualnego podejścia pedagogicznego i opiekuńczego do każdego ucznia poprzez organizacje mało liczebnych oddziałów klasowych,
  • zapewnienie uczniom opieki pedagogicznej i zdrowotnej oraz pełnego bezpieczeństwa w szkole i w czasie zajęć organizowanych przez szkołę.

Program szkolenia sportowego

Szkoły organizują szkolenie sportowe w oparciu o osobny program szkolenia sportowego dla gimnazjum i liceum z podziałem na dwie dyscypliny:

• piłkę nożną
  • futsal

Obie szkoły realizują szkolenie sportowe we współpracy z klubem sportowym - BTS Rekord Bielsko-Biała. Uczniowie naszych szkół reprezentują ten klub w rozgrywkach ligowych.

Szkolenie sportowe jest realizowane dla poszczególnych grup wiekowych:

• w szkole podstawowej i gimnazjum - wszechstronny i ukierunkowany etap szkolenia sportowego mający na celu ujawnienie i rozwijanie predyspozycji oraz uzdolnień kwalifikujących uczniów do szkolenia w wybranej dyscyplinie sportu,
  • w liceum - specjalistyczny etap szkolenia sportowego w określonej dyscyplinie sportu aż do osiągnięcia poziomu mistrzostwa sportowego.

Program zdolności kondycyjnych - szybkości, wytrzymałości i siły dla klas licealnych został skonstruowany w oparciu o konsultacje z prof. Chmurą z AWF Wrocław.

Ogłoszenie wyników Konkursu na recenzję za wrzesień i październik!

Zwycięzcami Konkursu na recenzję we wrześniu oraz październiku zostają Dominika Chomiuk z klasy II LO oraz Sebastian Sikora z klasy I LO.

MARATON MATEMATYCZNY

W dniu 9 listopada odbył się w naszej szkole wieczorny maraton matematyczny.

NIEPODLEGŁY REKORD!

W dniu 9 listopada spotkaliśmy się, by uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Powołany Oskar

Tak młody wiekiem „rekordzista” chyba nigdy wcześniej nie został dostrzeżony przez szkoleniowców Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wycieczka klasy V do Energylandii

Dnia 19.10 br. odbyła się pierwsza wycieczka klasy 5 SP do parku rozrywki w Zatorze. Relacjonuje Kacper Drużbacki.