r Wychowankowie

Wychowankowie

Poniżej przedstawiamy najwybitniejszych wychowanków naszej szkoły. To oni są przykładami na to, że charakter, wytrwałość i praca na treningach popłaca w przyszłości. Każdy z nich jest innym typem człowieka i sportowca, ale łączy ich jedno: osiągnięcia. Miejmy nadzieję, że z każdym rokiem ten dział będzie się rozrastał i do tych sylwetek, które przedstawiamy niżej, będą dołączać kolejne.

 

PAWEŁ BUDNIAK (ur. 1989)

Jeden z największych talentów, jaki dojrzewał w naszej szkole. Pierwszym klubem Pawła była Janina Libiąż. Ważnym okresem dla jego rozwoju okazał się bezsprzecznie pobyt w dankowickim Pasjonacie, w którym to wspólnie z m.in. Maciejem Sadlokiem, osiągnął wiele sukcesów w kraju i w Europie. Następnie wiódł prym w juniorach SMS-u Bielsko-Biała, by wypłynąć zeń aż do klubu z… Hiszpanii (Murcia Deportivo). Tamtejsze doświadczenia bardzo popłaciły, gdyż Paweł po powrocie do kraju zaliczył w barwach łódzkiego ŁKS-u dwa występy w polskiej ekstraklasie. Oznaki swoich umiejętności prezentował później w klubach: KSZO Ostrowiec Św. i Górnik Wieliczka (współpracował tam z Robertem Kasperczykiem – świetnie znanym bielskim kibicom). W końcu, po licznych przeprowadzkach postanowił na dłużej związać się z jednym klubem, a był nim oczywiście… Rekord. Na początku grał na otwartym boisku, ale w końcu zwyciężyły jego niezwykłe umiejętności futsalowe i ostatecznie zamienił „lanki” na „halówki”. Dzięki wspaniałym występom w ekstraklasowej drużynie Rekordu dostał powołanie do halowej reprezentacji Polski, w której po dziś dzień stanowi ważne ogniwo. Dobre występy w narodowej kadrze zaowocowały transferem do ukraińskiego klubu: Uraganu Iwano-FrankowskW 2016 roku powrócił do biało-zielonych.


 

ALAN CZERWIŃSKI (ur. 1993)

Alan pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Bukownie. W 2009 roku postanowił opuścić swoje rodzinne miasteczko i przybył do Bielska-Białej, aby pod czujnym okiem trenerów: Tomasza Duleby, Jarosława Krzystolika oraz Wojciecha Gumoli dojrzewać i rozwijać swe umiejętności piłkarskie. Jako wyróżniający się zawodnik w rozgrywkach juniorskich szybko trafił do pierwszej drużyny Rekordu. Po paru występach okazało się, iż doskonale sobie radzi w seniorskiej piłce. Zostało to zauważone przez kluby „z wyższej półki”. Obecnie Alan przebywa w ekipie GKS–u Katowice, zbierając od trenera Jerzego Brzęczka dużo pochwał. Charakter Alana, jego skromność i pracowitość pozwalają nam mniemać, iż w niedalekiej przyszłości nasz kolejny wychowanek zadebiutuje na ekstraklasowych boiskach. Od sezonu 2017/2018 reprezentuje barwy Zagłębia Lubin w rozgrywkach ekstraklasy.


 

MICHAŁ MAREK (ur. 1993)

Rekordzista z krwi i kości. W klubie od wielu lat. Podobnie, jak w przypadku Pawła Budniaka, był rozchwytywany, gdyż jego umiejętności pozwalały mu na grę zarówno na boisku, jak i w hali. Od tego lata zdecydował jednak poświęcić się tylko futsalowi. W swoim dorobku może pochwalić się występami w młodzieżowej oraz seniorskiej reprezentacji Polski.


 

ŁUKASZ BIEL (ur. 1994)

Łukasz pierwsze kroki stawiał co prawda w BKS Stal Bielsko-Biała, ale już w drugiej klasie szkoły podstawowej przeniósł się do Cygańskiego Lasu. Talent Łukasza szlifowali m.in. trenerzy: Błasiak, Picheta, Kuś, Skrzyp, Gumola. Bardzo dobre występy Łukasza w rozgrywkach Śląskiej Ligi Juniorów zostały zauważone i piłkarz - jeszcze za kadencji trenera Kościelniaka - zadebiutował na seniorskich boiskach. A był to debiut wyśmienity, gdyż przypieczętowany pięknym golem z rzutu wolnego. Obecnie jest zawodnikiem futsalowej drużyny Rekordu. Ma na swoim koncie również występy w reprezentancji Polski.


 

SZYMON SZYMAŃSKI (ur. 1996)

Przygodę z piłką rozpoczął oczywiście w Rekordzie. Na pierwszy trening do klubu przybył ponad dziesięć lat temu. W przeszłości biało-zielone barwy reprezentował ojciec - Andrzej Szymański, który należał przede wszystkim do świetnych futsalowców. Szymon od najmłodszych lat jeździł na każdy taty mecz i podpatrywał, jak się strzela bramki. Sam przyznaje: "Dzięki temu wiele się nauczyłem". Talent Szymona szlifowali kolejno: Jan Picheta, Lech Szymonowicz, Wojciech Błasiak, Krzysztof Skrzyp, Piotr Kuś. Zawodnik rozwijał się pod okiem trenera Wojciecha Gumoli i reprezentował Rekord w rozgrywkach III ligi seniorów na dużym boisku. W sierpniu 2016r. został wypożyczony do pierwszoligowego TS Podbeskidzie Bielsko-Biała.

 

 

 

Uwaga! Rekrutacja!

Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord Bielsko-Biała zaczynają rekrutację uczniów do klas pierwszych...

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 4 września 2023r. o godzinie 11:00 w hali sportowej. Zapraszamy!

Zakończenie roku szkolnego

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 które odbędzie się 23 czerwca 2023 r. w auli szkolnej: 10:00 Liceum...

Wyniki naboru do LOMS Rekord

We wtorek 30.05.2023r. w godzinach 11:00 - 14:00 oraz dodatkowo w środę 31.05.2023r. nastąpi ogłoszenie wyników naboru kandydatów do klas...

UWAGA! Testy sprawnościowe

Z uwagi na zmiany w terminarzu meczów w Śląskim Związku Piłki Nożnej testy sprawności ukierunkowanej i specjalnej w piłce nożnej zgodne z...