r Wychowankowie

Wychowankowie

Poniżej przedstawiamy najwybitniejszych wychowanków naszej szkoły. To oni są przykładami na to, że charakter, wytrwałość i praca na treningach popłaca w przyszłości. Każdy z nich jest innym typem człowieka i sportowca, ale łączy ich jedno: osiągnięcia. Miejmy nadzieję, że z każdym rokiem ten dział będzie się rozrastał i do tych sylwetek, które przedstawiamy niżej, będą dołączać kolejne.

PAWEŁ BUDNIAK (ur. 1989)

Jeden z największych talentów, jaki dojrzewał w naszej szkole. Pierwszym klubem Pawła była Janina Libiąż. Ważnym okresem dla jego rozwoju okazał się bezsprzecznie pobyt w dankowickim Pasjonacie, w którym to wspólnie z m.in. Maciejem Sadlokiem, osiągnął wiele sukcesów w kraju i w Europie. Następnie wiódł prym w juniorach SMS-u Bielsko-Biała, by wypłynąć zeń aż do klubu z… Hiszpanii (Murcia Deportivo). Tamtejsze doświadczenia bardzo popłaciły, gdyż Paweł po powrocie do kraju zaliczył w barwach łódzkiego ŁKS-u dwa występy w polskiej ekstraklasie. Oznaki swoich umiejętności prezentował później w klubach: KSZO Ostrowiec Św. i Górnik Wieliczka (współpracował tam z Robertem Kasperczykiem – świetnie znanym bielskim kibicom). W końcu, po licznych przeprowadzkach postanowił na dłużej związać się z jednym klubem, a był nim oczywiście… Rekord. Na początku grał na otwartym boisku, ale w końcu zwyciężyły jego niezwykłe umiejętności futsalowe i ostatecznie zamienił „lanki” na „halówki”. Dzięki wspaniałym występom w ekstraklasowej drużynie Rekordu dostał powołanie do halowej reprezentacji Polski, w której po dziś dzień stanowi ważne ogniwo. Dobre występy w narodowej kadrze zaowocowały transferem do ukraińskiego klubu: Uraganu Iwano-FrankowskW 2016 roku powrócił do biało-zielonych.

ALAN CZERWIŃSKI (ur. 1993)

Alan pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Bukownie. W 2009 roku postanowił opuścić swoje rodzinne miasteczko i przybył do Bielska-Białej, aby pod czujnym okiem trenerów: Tomasza Duleby, Jarosława Krzystolika oraz Wojciecha Gumoli dojrzewać i rozwijać swe umiejętności piłkarskie. Jako wyróżniający się zawodnik w rozgrywkach juniorskich szybko trafił do pierwszej drużyny Rekordu. Po paru występach okazało się, iż doskonale sobie radzi w seniorskiej piłce. Zostało to zauważone przez kluby „z wyższej półki”. Obecnie Alan przebywa w ekipie GKS–u Katowice, zbierając od trenera Jerzego Brzęczka dużo pochwał. Charakter Alana, jego skromność i pracowitość pozwalają nam mniemać, iż w niedalekiej przyszłości nasz kolejny wychowanek zadebiutuje na ekstraklasowych boiskach. Od sezonu 2017/2018 reprezentuje barwy Zagłębia Lubin w rozgrywkach ekstraklasy.

MICHAŁ MAREK (ur. 1993)

Rekordzista z krwi i kości. W klubie od wielu lat. Podobnie, jak w przypadku Pawła Budniaka, był rozchwytywany, gdyż jego umiejętności pozwalały mu na grę zarówno na boisku, jak i w hali. Od tego lata zdecydował jednak poświęcić się tylko futsalowi. W swoim dorobku może pochwalić się występami w młodzieżowej oraz seniorskiej reprezentacji Polski.

ŁUKASZ BIEL (ur. 1994)

Łukasz pierwsze kroki stawiał co prawda w BKS Stal Bielsko-Biała, ale już w drugiej klasie szkoły podstawowej przeniósł się do Cygańskiego Lasu. Talent Łukasza szlifowali m.in. trenerzy: Błasiak, Picheta, Kuś, Skrzyp, Gumola. Bardzo dobre występy Łukasza w rozgrywkach Śląskiej Ligi Juniorów zostały zauważone i piłkarz - jeszcze za kadencji trenera Kościelniaka - zadebiutował na seniorskich boiskach. A był to debiut wyśmienity, gdyż przypieczętowany pięknym golem z rzutu wolnego. Obecnie jest zawodnikiem futsalowej drużyny Rekordu. Ma na swoim koncie również występy w reprezentancji Polski.

SZYMON SZYMAŃSKI (ur. 1996)

Przygodę z piłką rozpoczął oczywiście w Rekordzie. Na pierwszy trening do klubu przybył ponad dziesięć lat temu. W przeszłości biało-zielone barwy reprezentował ojciec - Andrzej Szymański, który należał przede wszystkim do świetnych futsalowców. Szymon od najmłodszych lat jeździł na każdy taty mecz i podpatrywał, jak się strzela bramki. Sam przyznaje: "Dzięki temu wiele się nauczyłem". Talent Szymona szlifowali kolejno: Jan Picheta, Lech Szymonowicz, Wojciech Błasiak, Krzysztof Skrzyp, Piotr Kuś. Zawodnik rozwijał się pod okiem trenera Wojciecha Gumoli i reprezentował Rekord w rozgrywkach III ligi seniorów na dużym boisku. W sierpniu 2016r. został wypożyczony do pierwszoligowego TS Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Ogłoszenie wyników Konkursu na recenzję za wrzesień i październik!

Zwycięzcami Konkursu na recenzję we wrześniu oraz październiku zostają Dominika Chomiuk z klasy II LO oraz Sebastian Sikora z klasy I LO.

MARATON MATEMATYCZNY

W dniu 9 listopada odbył się w naszej szkole wieczorny maraton matematyczny.

NIEPODLEGŁY REKORD!

W dniu 9 listopada spotkaliśmy się, by uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Powołany Oskar

Tak młody wiekiem „rekordzista” chyba nigdy wcześniej nie został dostrzeżony przez szkoleniowców Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wycieczka klasy V do Energylandii

Dnia 19.10 br. odbyła się pierwsza wycieczka klasy 5 SP do parku rozrywki w Zatorze. Relacjonuje Kacper Drużbacki.