r Energetyczna klasa VIII w Energylandii

Energetyczna klasa VIII w Energylandii

Początkiem października klasa VIII Szkoły Podstawowej udała się na wycieczkę do Energylandii. Była to nagroda za najlepszą frekwencję w ubiegłym roku szkolnym. Dzień wyprawy relacjonuje Paweł Mura.

Dnia 4 października udaliśmy się do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Kiedy po około godzinie podróży dotarliśmy na miejsce, wszyscy byli bardzo podekscytowani. Nie mogliśmy się doczekać atrakcji, które czekały tuż za oknem.

Gdy wyszliśmy z autokaru zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i odebraliśmy bilety. Po wejściu na teren parku rozrywki każdy obowiązkowo musiał udać się na kolejkę widokową zwaną ,,Samolocikiem”. Po przejeździe rozdzieliliśmy się na mniejsze grupy i ruszyliśmy na podbój Energylandii. Kilku naszych kolegów z klasy od razu rzuciło się na najszybszego roller coastera w Europie, pozostali zaś udali się do innych punktów parku rozrywki. Nie było mowy o nudzie. Bawiliśmy się bardzo dobrze.

O godzinie 14:00 trener wraz z Panią wychowawczynią zarządzili zbiórkę przy jednej z atrakcji i całą klasą udaliśmy się na ,,Viking Ride”. Pomimo tego, że wszyscy, za sprawą wodnych armatek, byli cali mokrzy, to uśmiech i tak nie schodził z naszych twarzy. Następnie znów zaczęło się bieganie w grupach na różne atrakcje, takie jak np. Mayan, Hyperion, Formuła, Speed Water Coaster i wiele, wiele innych. 

Około godziny 18:00, po długiej i ekstremalnej zabawie, zakończyliśmy zwiedzanie i autokarem ruszyliśmy w kierunku Bielska-Białej. W czasie drogi powrotnej również panowała cudowna atmosfera. Przed szkołą zameldowaliśmy się około godziny 20:00 i w tym miejscu nasza wycieczka ostatecznie dobiegła końca. Mimo, że był to bardzo męczący dzień, to wszyscy na pewno mogą zaliczyć go do udanych.

Ogłoszenie wyników Konkursu na recenzję za wrzesień i październik!

Zwycięzcami Konkursu na recenzję we wrześniu oraz październiku zostają Dominika Chomiuk z klasy II LO oraz Sebastian Sikora z klasy I LO.

MARATON MATEMATYCZNY

W dniu 9 listopada odbył się w naszej szkole wieczorny maraton matematyczny.

NIEPODLEGŁY REKORD!

W dniu 9 listopada spotkaliśmy się, by uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Powołany Oskar

Tak młody wiekiem „rekordzista” chyba nigdy wcześniej nie został dostrzeżony przez szkoleniowców Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wycieczka klasy V do Energylandii

Dnia 19.10 br. odbyła się pierwsza wycieczka klasy 5 SP do parku rozrywki w Zatorze. Relacjonuje Kacper Drużbacki.