r Powołany Oskar

Powołany Oskar

Tak młody wiekiem „rekordzista” chyba nigdy wcześniej nie został dostrzeżony przez szkoleniowców Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Drozdzik4

12-16 listopada br., w Pruszkowie odbędzie się tzw. zgrupowanie selekcyjne dla młodych piłkarzy z rocznika 2006. Wśród 40-stu powołanych 12-latków znalazł się Oskar Droździk, podopieczny trenera Krzysztofa Biłki, który tak charakteryzuje piłkarza biało-zielonych. – Oskar jest w naszym klubie już 2,5 roku, jest zarazem uczniem szóstej klasy „podstawówki” naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Do Rekordu trafił poniekąd dzięki… futsalowi. To było przed jednym z meczów Futsal Ekstraklasy, w których nasi podopieczni oraz narybek z zaprzyjaźnionych z nami klubów, szkółek, czy akademii uczestniczą jako „eskorta” drużyn seniorskich. Staramy się, aby każde z takich wydarzeń poprzedził mecz towarzyski młodych „rekordzistów”. Tak właśnie, któregoś razu, zespół prowadzony przeze mnie zmierzył się z Beskidem Gilowice. I tam wyłowiliśmy „perełkę” – Oskara Droździka, który po rozmowach z klubowym trenerem, z rodzicami, ostatecznie trafił do naszej ekipy. Z jego cech piłkarskich na pewno zauważyć warto technikę użytkową na wysokim poziomie, przegląd pola i decyzyjność. To walory niesłychanie istotne u młodego piłkarza, bo inne atuty można wypracować w trakcie treningów. A poza boiskiem? Poukładany, bezproblemowy i pracowity, dobry uczeń.

Dla Oskara będzie to pierwsza przygoda z kadrą PZPN (skład powołanych). Wcześniej 12-latek Rekordu brał już udział w zajęciach Letniej Akademii Młodych Talentów, jest kadrowiczem Śląskiego Związku Piłki Nożnej w roczniku 2006 i – jako się rzekło – wychowankiem gilowickiego Beskidu.

GRATULUJEMY!!!

Ogłoszenie wyników Konkursu na recenzję za wrzesień i październik!

Zwycięzcami Konkursu na recenzję we wrześniu oraz październiku zostają Dominika Chomiuk z klasy II LO oraz Sebastian Sikora z klasy I LO.

MARATON MATEMATYCZNY

W dniu 9 listopada odbył się w naszej szkole wieczorny maraton matematyczny.

NIEPODLEGŁY REKORD!

W dniu 9 listopada spotkaliśmy się, by uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Powołany Oskar

Tak młody wiekiem „rekordzista” chyba nigdy wcześniej nie został dostrzeżony przez szkoleniowców Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wycieczka klasy V do Energylandii

Dnia 19.10 br. odbyła się pierwsza wycieczka klasy 5 SP do parku rozrywki w Zatorze. Relacjonuje Kacper Drużbacki.