r LO SMS Rekord uczestniczy w projekcie ERASMUS PLUS

LO SMS Rekord uczestniczy w projekcie ERASMUS PLUS

Wyrównanie szans w wykorzystaniu technologii komunikacyjno-informatycznych w procesie uczenia się i nauczania... 

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego "Rekord" uczestniczy w projekcie programu Unii Europejskiej ERASMUS PLUS na lata 2015-2017. 

Projekt dotyczy kooperacji na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. "Wyrównanie szans w wykorzystaniu technologii komunikacyjno-informatycznych w procesie uczenia się i nauczania (Closing the gap in ICT)" - tak zatytułowane jest przedsięwzięcie, które oferuje, m.in.: 

  • lekcje i materiały dydaktyczne (np. podręczniki, filmiki edukacyjne) na platformie edukacyjnej Moodle;
  • zadania dla uczniów;
  • narzędzia diagnostyczne (np. kwestionariusze, testy);
  • samokształcenie uczniów;
  • zaliczanie zadań i testów na odległość;
  • umieszczanie dodatkowych ćwiczeń na platformie e-learningowej.

Partnerami są szkoły z rozmaitych europejskich krajów, m.in.: Profesionalna Tehnicheska Gimnazia (Bułgaria); David Roentgen Schule (Niemcy); Colegiul Tehnic "Petru Poni" (Rumunia); Epaggelmatiko Lykeio Thivas (Grecja); Panevezys Margarita Rimkevicaite technological school (Litwa); Karatay IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turcja); Instituto Di Istruzione Superiore "O.M. Corbino" (Włochy) oraz Nystromska Skolan (Szwecja). 

Projekt przyczyni się nie tylko do ulepszania procesu dydaktycznego, ale też do diagnozowania i zapobiegania niepowodzeniom szkolnym. O szczegółach projektu opowie Pan Krzysztof Bąk - nauczyciel języka angielskiego w SMS "Rekord". Rozmowę opublikujemy w przyszłym tygodniu. 

   

 

 

Wycieczki integracyjne

W ramach integracji ucznió - po dłuższej przerwie - wszystkie klasy naszej szkoły wybrały się z wychowawcami na wycieczki klasowe.

Zakończenie roku szkolnego maturzystów

Dnia 6 maja odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy 3 liceum.

Testy sprawnościowe - zmiana!

Z uwagi na zmiany w terminarzu meczów w Śląskim Związku Piłki Nożnej testy sprawności ukierunkowanej i specjalnej w piłce nożnej zgodne z...

Rekrutacja 2021/2022

Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące MS BTS Rekord prowadzą już rekrutację do klas szkoły podstawowej i liceum na rok szkolny 2021/22....

STĄD DROGA WIEDZIE DO REPREZENTACJI

Alan Czerwiński o latach nauki naszej SMS, czasach gry w biało-zielonych barwach, późniejszych losach klubowych i reprezentacyjnych oraz...