r LO SMS Rekord uczestniczy w projekcie ERASMUS PLUS

LO SMS Rekord uczestniczy w projekcie ERASMUS PLUS

Wyrównanie szans w wykorzystaniu technologii komunikacyjno-informatycznych w procesie uczenia się i nauczania... 

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego "Rekord" uczestniczy w projekcie programu Unii Europejskiej ERASMUS PLUS na lata 2015-2017. 

Projekt dotyczy kooperacji na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. "Wyrównanie szans w wykorzystaniu technologii komunikacyjno-informatycznych w procesie uczenia się i nauczania (Closing the gap in ICT)" - tak zatytułowane jest przedsięwzięcie, które oferuje, m.in.: 

  • lekcje i materiały dydaktyczne (np. podręczniki, filmiki edukacyjne) na platformie edukacyjnej Moodle;
  • zadania dla uczniów;
  • narzędzia diagnostyczne (np. kwestionariusze, testy);
  • samokształcenie uczniów;
  • zaliczanie zadań i testów na odległość;
  • umieszczanie dodatkowych ćwiczeń na platformie e-learningowej.

Partnerami są szkoły z rozmaitych europejskich krajów, m.in.: Profesionalna Tehnicheska Gimnazia (Bułgaria); David Roentgen Schule (Niemcy); Colegiul Tehnic "Petru Poni" (Rumunia); Epaggelmatiko Lykeio Thivas (Grecja); Panevezys Margarita Rimkevicaite technological school (Litwa); Karatay IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turcja); Instituto Di Istruzione Superiore "O.M. Corbino" (Włochy) oraz Nystromska Skolan (Szwecja). 

Projekt przyczyni się nie tylko do ulepszania procesu dydaktycznego, ale też do diagnozowania i zapobiegania niepowodzeniom szkolnym. O szczegółach projektu opowie Pan Krzysztof Bąk - nauczyciel języka angielskiego w SMS "Rekord". Rozmowę opublikujemy w przyszłym tygodniu. 

   

 

 

Rekord z awansem do Centralnej Ligi Juniorów U-15

Wygraną 1:0 z rówieśnikami z Warty Gorzów Wlkp. „rekordziści” przypieczętowali awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Piłkarzyki Cup nowa edycja turnieju

Wystartowała kolejna edycja turnieju Piłkarzyki Cup, którego twórcą i organizzatorem jest Pan Trener Tomasz Skowroński. Do II edycji zgłosiło...

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w najbliższą środę 1 września o godzinie 10:00 w hali sportowej. Zapraszamy!!!

Zmiany wysokości czesnego!

Informujemy, że po dwóch latach od ostatniej zmiany, Zarząd BTS "Rekord", na posiedzeniu w dniu 28 czerwca 2021 r., podjął decyzję o...

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r. w auli szkolenej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Poniżej fotorelacja :-)

Muchy na zębach