r Pierwsze kroki w Erasmusie+

Pierwsze kroki w Erasmusie+

Pod koniec listopada dwóch nauczycieli z naszej szkoły, Kazimierz Piela i Krzysztof Bąk, przebywało w Soderkopping w Szwecji na pierwszym spotkaniu w ramach projektu Erasmus+, w którym liceum SMS Rekord od niedawna uczestniczy.

Przypomnijmy, że tytuł projektu brzmi „Closing the gap in ICT”, a jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych przy wykorzystaniu narzędzi internetowych i multimedialnych. Już wkrótce wystartuje platforma moodle, na której nauczyciele różnych przedmiotów będą mogli umieszczać zadania do wykonania dla uczniów, a uczniowie będą „wrzucać” tam swoje rozwiązania.

W spotkaniu w Szwecji uczestniczyli nauczyciele i dyrektorzy ze wszystkich szkół partnerskich uczestniczących w projekcie z Polski, Niemiec, Litwy, Rumunii, Bułgarii, Grecji, Turcji, Szwecji i Włoch. Zostały ustalone wszystkie szczegóły związane z realizacją Erasmusa, między innymi terminy najbliższych wyjazdów zagranicznych, w których wezmą udział uczniowie naszego liceum.

W ostatnim tygodniu lutego pojedziemy do Niemiec, by realizować zadanie zatytułowane „Cities telling their stores”. Zainteresowani uczniowie już teraz mogą przygotowywać różne historie związane z Bielskiem-Białą. Tekst musi być w języku angielskim (nie więcej niż 300 słów) i należy do niego dołączyć własnoręcznie wykonane zdjęcie ilustrujące opowiadaną historię. Najlepsze prace umieścimy na portalu projektu eTwinning. Znajdą się tam również prace uczniów z pozostałych szkół partnerskich.

Kolejny wyjazd będzie miał miejsce w ostatnim tygodniu kwietnia do Turcji. Tam będziemy pracować nad lekcjami angielskiego przywiezionymi przez nauczycieli z dziewięciu krajów uczestniczących w projekcie.

Przypominamy, że trwa też konkurs na logo naszego projektu. Uczniowie, którzy nie będą nad nim pracować na lekcjach, mogą indywidualnie zgłaszać swoje propozycje w wersji elektronicznej lub papierowej. Wszelkich informacji udzielają Kazimierz Piela i Krzysztof Bąk.

 

Rekord z awansem do Centralnej Ligi Juniorów U-15

Wygraną 1:0 z rówieśnikami z Warty Gorzów Wlkp. „rekordziści” przypieczętowali awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Piłkarzyki Cup nowa edycja turnieju

Wystartowała kolejna edycja turnieju Piłkarzyki Cup, którego twórcą i organizzatorem jest Pan Trener Tomasz Skowroński. Do II edycji zgłosiło...

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w najbliższą środę 1 września o godzinie 10:00 w hali sportowej. Zapraszamy!!!

Zmiany wysokości czesnego!

Informujemy, że po dwóch latach od ostatniej zmiany, Zarząd BTS "Rekord", na posiedzeniu w dniu 28 czerwca 2021 r., podjął decyzję o...

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r. w auli szkolenej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Poniżej fotorelacja :-)

Muchy na zębach