r Kolejna relacja z wyjazdu w ramach Erasmus+

Kolejna relacja z wyjazdu w ramach Erasmus+

Klaudia Kubaszek: "W Neuwied poznawaliśmy nowe programy, np. Exelearning".

W dniach 28.02-05.03 przebywaliśmy w Niemczech w ramach projektu Erasmus +. Zostaliśmy zakwaterowani u rodzin niemieckich, gdzie mieliśmy doskonałą okazję do poznania kultury i zwyczajów innego kraju. Wspólnie z uczennicami z Neuwied braliśmy udział w zajęciach lekcyjnych. Oprócz nas do Niemiec przyjechali uczniowie, m.in. z Włoch, Szwecji, Turcji, Bułgarii czy Litwy. Wraz z nimi poznawaliśmy nowe programy, np.: Exelearning służący do tworzenia różnego rodzaju ćwiczeń, zadań oraz kursów, które mogą być bardzo przydatne na każdych lekcjach czy "CAD Programm" do opracowywania modeli 3D. Byliśmy także w warsztatach nauki zawodu, gdzie mieliśmy okazję zrobić swój własny otwieracz do butelek, co wbrew pozorom nie było zbyt łatwe. Z kolei w czwartek uczestniczyliśmy w całodniowej wycieczce, gdzie największą atrakcją było zwiedzanie Katedry św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii. Mogliśmy zobaczyć tam podziemia świątyni i poznać jej wspaniałą historię. Jednak wspomnienie, które z wyjazdu utkwiło w mojej pamięci najbardziej, to kurs samoobrony! Świetnie się bawiliśmy i poznaliśmy skuteczne sposoby obrony, gdy grozi nam niebezpieczeństwo. Po zajęciach miło spędzaliśmy czas z osobami, u których mieszkaliśmy. Szkoliliśmy język angielski w trakcie grania w gry planszowe lub w kręgle. Ogólnie bardzo pozytywnie oceniam nasz wyjazd i mam nadzieję, że nie był ostatni.

Klaudia Kubaszek, uczennica klasy II liceum

Reprezentacja SMS Rekord w Neuwied: pani Anna Krawczyk (nauczycielka języka angielskiego), Klaudia Kubaszek, Kevin Greń, Ewelina Folek, Wiktoria Berdys, pan Kazimierz Piela (nauczyciel języka niemieckiego)

 

 

Rekord z awansem do Centralnej Ligi Juniorów U-15

Wygraną 1:0 z rówieśnikami z Warty Gorzów Wlkp. „rekordziści” przypieczętowali awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Piłkarzyki Cup nowa edycja turnieju

Wystartowała kolejna edycja turnieju Piłkarzyki Cup, którego twórcą i organizzatorem jest Pan Trener Tomasz Skowroński. Do II edycji zgłosiło...

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w najbliższą środę 1 września o godzinie 10:00 w hali sportowej. Zapraszamy!!!

Zmiany wysokości czesnego!

Informujemy, że po dwóch latach od ostatniej zmiany, Zarząd BTS "Rekord", na posiedzeniu w dniu 28 czerwca 2021 r., podjął decyzję o...

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r. w auli szkolenej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Poniżej fotorelacja :-)

Muchy na zębach