r Recenzja filmu "Po prostu walcz!"

Recenzja filmu "Po prostu walcz!"

Recenzja autorstwa Dawida Olszowskiego - ucznia klasy II LO

Po prostu walcz!
Jeff Wadlow

Film pt. „Po prostu walcz!” dostarczył mi wielu przeżyć oraz niezapomnianych wrażeń. Ekranizacja ukazuje jak wielką wartością dla człowieka jest rodzina, pasja, szacunek do drugiej osoby, a przede wszystkim walka o własne racje.

Produkcja jest bardzo interesująca i emocjonująca. W filmie przewija się wątek miłości, która jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Ukazana została również sytuacja, która zmusiła mnie do przemyśleń na temat pokory, słuchania rad starszych, bardziej doświadczonych ludzi, a przede wszystkim szacunku do drugiego człowieka. Chodzi o scenę, w której trener chce pokazać uczniowi, że zbyt wielka pewność siebie może zgubić młodego chłopaka, który przychodzi on na pierwszy trening z myślą, że to, co robią doświadczeni zawodnicy, nie jest trudne. W tym celu trener wyznacza go do walki z jednym z etatowych fighterów, przez co ,,sprowadza ucznia na ziemię”. Chłopakowi wydaje się, że wytrzyma podduszanie i pokaże trenerowi, że jest twardym zawodnikiem, lecz traci przytomność oraz zdaje sobie sprawę z tego, że sztuki walki  nie są tak proste, jak początkowo myślał. Pomimo bardzo młodej obsady, aktorzy zaskoczyli mnie swoją nietuzinkową grą oraz świetnymi sylwetkami. W filmie zaimponowała mi także muzyka, idealnie dobrana do ukazywanych scen.

Produkcja niesie za sobą bardzo ważne przesłanie. Pokazuje, że jeśli człowiek będzie miał w sobie determinację, wolę walki oraz chęć osiągnięcia wyznaczonego celu, to nic nie stoi na drodze, aby tego dokonał. Słowa ,,nigdy się nie poddawaj” są  łatwe do powiedzenia, ale zdecydowanie trudniejsze do wykonania.

Bardzo polecam obejrzeć ten film - nie tylko pasjonatom sportów walki, lecz każdemu człowiekowi, ponieważ skłania on do refleksji na temat własnych zachowań. Ekranizacja jest również motywacją do działania. Pokazuje, że nawet z dramtycznych sytuacji w życiu można wyjść obronną ręką i dalej dążyć do wyznaczonego celu. Czasem warto zastanowić się nad swoim postępowaniem i podjąć decyzję, aby coś w nim zmienić.

Film zmusza do myślenia. Stawia pytanie, czy chcesz być zwykłym, przeciętnym człowiekiem czy kimś kto osiągnie w życiu sukces. Jeśli decydujemy się podjąć próbę zrealizowania wyznaczonego celu, to trzeba pracować więcej niż inni, trenować w te dni, kiedy pozostałym brakuje motywacji i podejmować te kroki, na które inni boją się zdecydować.

Na pewno powrócę do tego filmu jeszcze nie raz w kryzysowych momentach swojego życia.

Dawid Olszowski, klasa II LO

Uwaga! Rekrutacja!

Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord Bielsko-Biała zaczynają rekrutację uczniów do klas pierwszych...

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 4 września 2023r. o godzinie 11:00 w hali sportowej. Zapraszamy!

Zakończenie roku szkolnego

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 które odbędzie się 23 czerwca 2023 r. w auli szkolnej: 10:00 Liceum...

Wyniki naboru do LOMS Rekord

We wtorek 30.05.2023r. w godzinach 11:00 - 14:00 oraz dodatkowo w środę 31.05.2023r. nastąpi ogłoszenie wyników naboru kandydatów do klas...

UWAGA! Testy sprawnościowe

Z uwagi na zmiany w terminarzu meczów w Śląskim Związku Piłki Nożnej testy sprawności ukierunkowanej i specjalnej w piłce nożnej zgodne z...