r Recenzja książki "Na południe od granicy, na zachód od słońca"

Recenzja książki "Na południe od granicy, na zachód od słońca"

Recenzja autorstwa Wojciecha Fabii – ucznia klasy III LO

Na południe od granicy, na zachód od słońca
Haruki Murakami

Książkę, która ostatnio wpadła w moje ręce to ,,Na południe od granicy, na zachód od słońca” autorstwa Harukiego Murakami. Głównym bohaterem jest Hajime, który cały czas wspomina swoją pierwszą miłość Shimamoto z lat dzieciństwa i porównuje do niej każdą nowo poznaną dziewczynę. W książce poznajemy całą historię tego młodego chłopaka, od lat dzieciństwa po czas jego dorosłych wyborów i życia, które usłane jest nie tylko dobrymi chwilami, ale również momentami zwątpień i rozczarowań. Hajime poznajemy jako trochę egoistycznego jedynaka, który spotyka na swojej drodze ciekawą osobę i z czasem najlepszą przyjaciółkę Shimamoto, spędzają oni ze sobą dużo czasu, cały czas się poznając. Jednak po ukończeniu szkoły ich drogi się rozchodzą, ale pamięć po ukochanej nie znika, a co więcej znajomość ta wpłynęła na całe dalsze życie chłopaka. Spotyka on na swojej drodze wiele wspaniałych dziewczyn, ale żadna z nich nie jest dla niego odpowiednią kandydatką. Tak mijają kolejne lata młodości chłopaka, który cały czas poszukuje własnego szczęścia. W końcu nadchodzi czas stabilizacji Hajime zakłada rodzinę, ma wspaniałą żonę, dzieci, dom. Został także właścicielem dwóch klubów jazzowych i mogłoby się wydawać, że jest bardzo szczęśliwy. Cały spokój zakłóca jednak spotkanie dawnej przyjaciółki i pierwszej miłości. Ma on trudny wybór przed sobą, czy poświęci swoją rodzinę i dotychczasowe życie, dla znajomości z dzieciństwa czy może wybierze inną drogę do rozwiązania tej sytuacji… Książka Murakamiego to niezwykle ciekawa opowieść o historii chłopaka i jego życiu, którego możemy utożsamiać z człowiekiem, który cały czas szuka swojej prawdziwej drogi życiowej.

Wojciech Fabia, klasa III LO

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w najbliższą środę 1 września o godzinie 10:00 w hali sportowej. Zapraszamy!!!

Zmiany wysokości czesnego!

Informujemy, że po dwóch latach od ostatniej zmiany, Zarząd BTS "Rekord", na posiedzeniu w dniu 28 czerwca 2021 r., podjął decyzję o...

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r. w auli szkolenej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Poniżej fotorelacja :-)

Wycieczki integracyjne

W ramach integracji ucznió - po dłuższej przerwie - wszystkie klasy naszej szkoły wybrały się z wychowawcami na wycieczki klasowe.

Zakończenie roku szkolnego maturzystów

Dnia 6 maja odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy 3 liceum.