r Szkoła

Plan świetlicy szkolnej:

Świetlica szkolna funkcjonuje od poniedziałku do piątku w poniższych godzinach:

Poniedziałek  Wtorek Środa Czwartek Piątek
 7:00 - 10:30 7:00 - 7:45  7:00 - 8:30 7:00 - 8:30 7:00 - 11:25
(tylko w razie konieczności)

Pedagog, konsultant sportowy

Psycholog sportu - Dorota Hudziec

Praca konsultanta ukierunkowana jest  przede wszystkim jako wsparcie psychopedagogiczne dla Państwa oraz Waszych dzieci. Gabinet od tego roku szkolnego stanowi uzupełnienie procesu dydaktyczno-szkoleniowego w naszej szkole.

Charakterystyka konsultacji:
Psychoedukacja w zakresie rozwoju sportowego dziecka (rodzic wspierający młodego sportowca).
Wsparcie w sytuacjach trudnych związanych ze sportem dziecka (radzenie sobie z porażką, stresem i presją).
Pomoc w rozwiązywaniu problemów komunikacyjnych na linii rodzic-dziecko.
Pomoc i wsparcie dla rodziców naszych uczniów (m. in. plany wychowawcze, codzienne trudności wychowawcze w rodzinie, sytuacje kryzysowe - rozwód, śmierć, przemoc itp.)

Charakterystyka konsultacji dla uczniów SMS:
Uzupełnienie treningu piłkarskiego i motorycznego o trening mentalny (koncentracja, nastawienie, regulacja stresu).
Wsparcie w czasie i po kontuzji.
Wsparcie w temacie określania sportowych celów krótko i długoterminowych. Planowanie ścieżki edukacyjnej i sportowej (uzupełnienie doradztwa zawodowego).
Pomoc psychologiczna wobec codziennych trudności szkolnych i pozaszkolnych.

Grafik pracy gabinetu:
Poniedziałek 12:00 - 15:00
Wtorek 14:30 - 17:30
Środa 9:30 - 12:30
Czwartek 15:15 - 18:15

Zachęcamy Państwa do korzystania ze spotkań oraz zachęcania swoich dzieci.

Pedagog szkolny - Anita Gańczarczyk

Zadania pedagoga szkolnego:

1. Diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów.
  2. Diagnozowanie, dokonywanie wspólnie z wychowawcami i trenerami analizy sytuacji wychowawczej w zespołach klasowych, pomoc w prowadzeniu lekcji wychowawczych.
  3. Udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.
  4. Podejmowanie działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z Programu wychowawczo-profilaktycznego, w tym podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień.
  5. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania poprzez organizowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów, w tym prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych z uczniami przejawiającymi trudności w prawidłowym funkcjonowaniu społecznym.
  6. Pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów,  organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla rodziców i nauczycieli.
  7. Współpraca z poradnią psychologiczno-pedagogiczną.

Dyrekcja szkoły

Dyrektor szkoły - mgr Anita Gańczarczyk

Wicedyrektor ds sportowych - mgr Jarosław Krzystolik

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w najbliższą środę 1 września o godzinie 10:00 w hali sportowej. Zapraszamy!!!

Zmiany wysokości czesnego!

Informujemy, że po dwóch latach od ostatniej zmiany, Zarząd BTS "Rekord", na posiedzeniu w dniu 28 czerwca 2021 r., podjął decyzję o...

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r. w auli szkolenej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Poniżej fotorelacja :-)

Wycieczki integracyjne

W ramach integracji ucznió - po dłuższej przerwie - wszystkie klasy naszej szkoły wybrały się z wychowawcami na wycieczki klasowe.

Zakończenie roku szkolnego maturzystów

Dnia 6 maja odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy 3 liceum.